За студенте ликовних уметности: Конкурс “Наша Младост”

razlike-msuv

Конкурс„Наша Младост“

Почетак:
10.јун 2016. године

Крај конкурса:
22. јул 2016. године

ФОРМУЛАР ЗА ПРИЈАВУ НА КОНКУРС „НАША МЛАДОСТ“

НВО Алтернативни Омладински Центар расписује конкурс манифестације „Дан Младих“ на тему „Наша Младост“.

Прошлогодишњом изложбом „Сан Младих“ представили смо радове уметника који су кроз призму несвесног и ирационалног осликали своје жеље, снове, сањарења и страхове. Ове године позивамо на буђење омладине.
Колико се снови младих разликују од стварности? Колико стварност дозвољава сањарење? Имамо ли снаге да утичемо на нашу младост и да ли је наша младост заиста наша?
Желимо да изложба „Наша Младост“ буде уметнички портрет стварности која дефинише младог уметника и његово стваралаштво.

Спецификације:

Категорије за које се конкурише:
1) Сликарство
* димензије (минимум А3 формат)
2) Вајарство
3) Графика
4) Графички дизајн

Пропозиције:

• Конкурс је отворен од 10.06.2016. до 22.07.2016.
• Неће се узимати у разматрање пријаве пристигле након назначеног рока
• Конкурс је намењен студентима уметничких факултета основних академских, мастер и докторских студија
• Максималан број радова је 3 по категорији
• Кандидат може конкурисати за више категорија
• Било која техника и начин израде рада су дозвољени
• Радови се шаљу искључиво електронским путем. Фотографије, именоване по називу рада (видети у пријавном формулару), морају бити у 300дпи јпг формату, како би касније послужиле за израду каталога. Шаље се уз пријавни лист на е-маил адресу:
данмладих2016@гмаил.цом
• Организатори Фестивала у сарадњи са члановима жирија задржавају право да не прихвате радове који су претходно прошли конкурс, уколико се квалитет приспелог рада видно разликује од оног који је послат на емаил
• Жирирање радова извршиће се непосредно након завршетка конкурса и вршиће га уметничка комисија
• Кандидати ће бити обавештени о резултатима одмах након жирирања а победници ће бити проглашени на дан манифестације
• Да би конкурисали, неопходно је да сваки кандидат попуни формулар (сва поља у формулару је обавезно попунити) који шаље заједно са радовима на наш емаил, у супротном се пријава неће узимати у обзир
• Пријава на конкурс је бесплатна
• Учесници ће бити обавештени о детаљима слања радова непосредно након жирирања
• Организатори Дана Младих нису одговорни за оштећења на пристиглим радовима настала током слања поштом
• Организатори Дана Младих задржавају право да штампају тематску публикацију (каталог, монографију, флајер и сл) са пристиглим радовима у пропагандну или ретроспективну сврху изложбе, односно за афирмацију пројекта Дан Младих. Слањем радова аутори прихватају горе наведене ставке.
НАПОМЕНА: Кандидати су у обавези да радове припремљене за излагање доставе о свом трошку.

Награде:

Стручни жири којим председаваПроф. др Бојан Оташевић ће одабрати радове који ће бити изложени у оквиру манифестације Дан Младих.
Колективна изложба ће бити постављена у галерији Народне библиотеке Вук Караџиц у Крагујевцу од 09.08. – 25.08.2016. године а троје првопласиранихдобиће прилику да излажу своје радове
и на самосталнојизложби која ће бити организована након манифестације.

*Победници прошлогодишње изложбе „Сан Младих“ имају самосталну изложбу у галерији Мали ликовни салон Народног музеја Крагујевац током јула и августа 2016.

Рок за приспеће радова је 22. јул 2016. године.