ОБЕЛЕЖЕН ДАН АКАДЕМИЈЕ 2016.

_MG_0973

Поводом 42 године постојања Академије уметности данас је у Мултимедијалном центру одржан Дан Академије на ком су бројне госте поздравили декан Академије уметности проф. Синиша Бокан и ректор Универзитета у Новом Саду проф. др Душан Николић.
Након поздравних речи, проф. Синиша Бокан и проф. др Душан Николић су доделили награде за успех студената у школској 2014/2015. години следећим студентима:
1) НАГРАДА НАЈБОЉЕМ СТУДЕНТУ ФАКУЛТЕТА
– Академија уметности: Наталија Јовић, успех 9,91

2) ИЗУЗЕТНА НАГРАДА ЗА УСПЕХ У ТОКУ СТУДИЈА
(ЗА ОСТВАРЕНУ УКУПНУ ПРОСЕЧНУ ОЦЕНУ 10,00)
– Академија уметности: Стефан Јанчић, Каја Мандић Плавшић, Катарина Марић, Ирена Јосифоска

3) НАГРАДА ЗА ВРХУНСКЕ РЕЗУЛТАТЕ У УМЕТНОСТИ
– Радица Ђедовић, флаута
– Стефан Стојановић, сликање
– Даница Грубачки, глума на српском језику

Затим је уследила додела новоосноване награде „ХИЉАДУ ЗАТО“ Фонда за подстицање и стимулисање уметничког и истраживачког стваралаштва студената студијског програма мастер академских студија: Графичке комуникације Академије уметности Нови Сад „Nomen est omen – Dobanovački“.
Новооснована награде „ХИЉАДУ ЗАТО“ припала је Марији Бркић за уметничке радове настале у току 2014/2015. године.

Потом је уследило свечано уручење поклона запосленима поводом пензионисања. Поклони су уручени проф. Ради Чупић, проф. Младену Маринков и Валерији Беде Стојановић.

Свечаност је употпуњена студентском химном Гаудеамус игитур у извођењу камерног хора Академије уметности под диригентском палицом доцента Божидара Црњанског. Многобројна публика је имала прилику да ужива и у Фантазијама на теме из опере „Кармен“ за флауту и клавир композитора Франсоа Борнеа у извођењу Ање Малков на флаути уз клавирску пратњу Филипа Милисављевића.