ОГРОМАН УСПЕХ СТУДЕНТКИЊЕ ХАРФЕ

ОГРОМАН УСПЕХ СТУДЕНТКИЊЕ ХАРФЕ

На престижном такмичењу за харфисте USAIHC у Блумингтону (САД), одржаном у периоду 8-18.06.2016. године, Ленка Петровић, студенткиња III године Академије уметности у Новом Саду, освојила је III награду и специјалну награду за извођење дела компонованог за ово такмичење као најмлађи финалиста. Ленка је студенткиња харфе у класи ванр. проф. Сташе Мирковић Грујић и стр. сар. Мине Момчиловић.

Први пут у историји овог америчког такмичења добитник награде је такмичарка из Србије. Огроман успех!

USAIHC је покренуто 1989. године, 43 такмичара бирани су из редова победника међународних такмичења из претходне године. Сви такмичари били су старости између 18 и 32 године. Такмичење обухвата четири етапе, при чему су три реситали са задатим и делима по слободном избору. Четврта етапа је задати концерт са оркестром.

Честитамо Ленки Петровић на овом огромном успеху!