ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА РАДОВА I, II И III ГОДИНЕ

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА РАДОВА I, II И III ГОДИНЕ

На Академији уметности је у среду, 8. јуна 2016. године, отворена изложба радова студената I, II и III године Департмана ликовних уметности. Изложбу је отворила др Дубравка Лазић, редовна професорка, продекан за уметнички рад и међународну сарадњу. Након честитки које је проф. Лазић за постигнуте резултате и квалитет радова упутила како студентима, тако и професорима, најуспешнијима су додељене награде у неколико категорија:

1. Награда „Велики акт“ – за најбоље постигнуте резултате у вајању акта природне величине у школској 2015/2016. години

СУЗАНА САНКОВИЋ, III година студијског програма Вајарство

1. Награда за цртеж малог формата у школској 2015/2016. години

УРОШ МИРИЋ, I година студијског програма Сликарство

1. Награда Фонда „Миливој Николајевић“

за најбољи цртеж-студију у школској 2015/2016. години

НАТАША БОШЊАК, I година студијског програма Вајарство

1. Награда за портрет у школској 2015/2016. години

СРЂАН ГАТАРИЋ, II година студијског програма Вајарство

1. Награда за рељеф у школској 2015/2016. години

МИЛЕНА МИЛОРАДОВ МИШКОВ, I година студијског програма Вајарство

Изложба је реализована у излагачким просторима Академије уметности у згради на Петроварадинској тврђави, у галерији „Хол“ и учионицама.