НОВИ СТУДИЈСКИ ПРОГРАМ МАСТЕР СТУДИЈА: ПРИМЕЊEНО ПОЗОРИШТЕ

45

Консултације: Консултације са проф. Христином Муратиду и проф. Весном Ждрњом ће бити 25.08. (четвртак) у 13 сати и 31.08. (среда) у 13 сати

Предаја докумената: 12.09.2016.

Академија уметности Универзитета у Новом Саду покреће мастер академске студије на департману Драмских уметности. Основ овог програма је предмет Примењено позориште који ће полазнике оспособити да употребљавају методе драме у образовању, позоришта у образовању, форум театра и друге методе интерактивног позоришта. Студијски програм оставља могућност избора предмета, у складу са потребама и намерама полазника. Професор главног предмета биће гостујућа професорка Христина Муратиду, глумица и магистар примењеног позоришта.

Намењен је како наставницима који предају на свим нивоима образовања, тако и драмским уметницима који желе да раде са свим врстама креативних драмских група.

Рад ће бити у великој мери практичан, тако да ће све технике и методе полазници моћи сами да испробају, како би их у будућности што лакше пренели другима. Распоред наставе ће бити прилагођен потребама студената, посебно уколико су запослени: радиће се викендом, у вечерњим сатима или за време школских распуста. Пажња ће се посветити сваком полазнику појединачно, као што је то обичај на уметничким факултетима. Мастер студије из примењеног позоришта су савремено обликоване и гарантују полазницима укључење у најмодерније трендове рада са децом и младима.

Мастер студије трају два семестра и носе 60 ЕСПБ. Могу их уписати особе које су у претходном академском школовању сакупила најмање 240 ЕСПБ. Обавештења о пријемном испиту, који је предвиђен за септембар, као и све друге информације, биће на време истакнуте.

Више информација потражите путем телефона, мејла или Facebook странице:

– 064 81 33 805

primpozorište@gmail.com